×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Odmiana pomidorów idealna do przetworów. Są słodkie i aromatyczne

Autor: SadyOgrody.pl 29 marca 2023 10:06

Odmiana pomidorów idealna do przetworów. Są słodkie i aromatyczne Pomidory odmiany Kmicic idealnie sprawdzą się do przetworów. Można wykorzystać je do produkcji keczupów i przecierów. / fot. shutterstock

Pomidory odmiany Kmicic idealnie sprawdzą się do przetworów. Można wykorzystać je do produkcji keczupów i przecierów. Co wiemy o tej odmianie?

Pomidory Kmicic - co to za odmiana? 

Pomidory Kmicic to średniowczesna, polowa odmiana pomidorów które idealnie sprawdzą się do celów przetwórczych. Jej główną cechą jest dobry wzrost i duża plenność nawet przy mniej sprzyjających warunkach pogodowych. Owoce nie są duże i lekko wydłużone o gładkiej skórce. Ze względu na swoją zwartą i niezbyt dużą wielkość sprawdzą się również do konserwowania w całości. Są odporne na zagniecenia i pękanie ze względu na swoją twardość. 

Jest to odmiana bardzo plenna i łatwa w uprawie. Możemy uprawiać ją na szeroką skalę do celów przetwórczych bądź też w przydomowym ogródku. Nawet najmniej doświadczeni ogrodnicy poradzą sobie z ich uprawą.

Pomidory Kmicic - jak smakują? 

Odmiana ta ma zwarty, słodki i aromatyczny miąższ o intensywnym, czerwonym kolorze. 

Pomidory Kmicic - kiedy sadzić? 

Optymalnym terminem wysiewu nasion będzie okres od marca do połowy kwietnia. Ziemia do wysiewu pomidorów powinna być luźna, przepuszczalna i mało podatna na przesychanie. Nasiona można wysiać punktowo bądź rzutowo. Początkowo należy wysiać nasiona w skrzynkach bądź specjalnie do tego przeznaczonych tackach. Pojemniki wypełniamy podłożem, lekko zwilżamy i ugniatamy. Nasiona wciskamy do ziemi, przysypujemy warstwą ziemi i podlewamy. 

Młodym siewkom należy zapewnić odpowiednie warunki do rozwoju. Przede wszystkim kiełkujące nasiona wymagają temperatur 18-25 st. C, stałej wilgotności i dostępu do światła. Zbyt mała ilość światła prowadzi do wylegania siewek.

Po skiełkowaniu siewek, należy przeprowadzić zabieg pikowania (gdy rośliny wykształcą 2- 3 liście właściwe). Do gruntu należy rozsadę wsadzić po połowie maja. 

Pomidory Kmicic - co z nich zrobić? 

Pomidory tej odmiany można spożywać na świeżo czy też do pieczenia lub smażenia. Sprawdzą się również dobrze do przetworów. Ze względu na niezbyt duże owoce można je konserwować w całości. Będą doskonałe również do produkcji przecierów czy keczupów. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI