×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Nowe odmiany warzyw. Na które warto postawić?

Autor: Krystyna Zagórska 31 marca 2023 14:30

Nowe odmiany warzyw. Na które warto postawić? Odmiana Kepler jest odmianą o wysokiej tolerancji na wciornastka/ fot. sadyogrody

Podczas targów Agrotech w Kielcach na stoisku firmy Syngenta prezentowano odmiany warzyw m.in. kapusty białej, cebuli w typie Rijnsburger, odmiany cebuli czerownej, oraz sałaty z uprawy hydroponicznej. Na jakie odmiany warto postawić?


Syngenta jest globalnym producentem nasion warzyw. W portfolio firmy jest około 300 odmian w 36 gatunkach. Jakie odmiany zaprezentowano dla producentów?

Odmiany warzyw od firmy Syngenta

- Do naszej oferty dobieramy odmiany, które są w stanie sprostać wyzwaniom pogodowym. To główny czynnik determinujący produkcję warzyw w ostatnich latach - mówi serwisowi sadyogrody.pl Mariusz Kwiatkowski z firmy Syngenta.

- Prezentujemy odmianę kapusty białej o nazwie Kepler F1. To nasza nowość. Mamy ją w ofercie drugi rok. Kepler jest odmianą o wysokiej tolerancji na wciornastka, z którym jest bardzo duży problem w ostatnich latach w uprawie warzyw kapustnych. Odmiana Kepler cechuje się również podniesioną odpornością na choroby odglebowe czy bakteryjne. To ciekawa odmiana o stosunowo krótkim okresie wegetacji, więc można sadzić ją nawet około 20 czerwca - dodaje.

Na stoisku firma Syngenta prezentowała także odmiany cebuli Progression F1, Vision F1, Medaillon, odmiana cebuli Darko F1.

Zobacz wideo:

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI