Niemcy: Producenci fasoli dotknięci kryzysem Covid -19. Problemem także susza

Autor: www.sadyogrody.pl/Freshplaza 03 września 2020 12:18

Niemcy: Producenci fasoli dotknięci kryzysem Covid -19. Problemem także susza Tegoroczny kryzys z Covid -19 dotknął sektor fasoli w Niemczech/ fot. pixabay

W Niemczech każdego tygodnia na rynek trafiają kolejne partie krajowej fasoli. Ale obecna fala upałów przysparza problemów producentom tego warzywa - mówi na łamach Freshplaza Michael Schmidt, właściciel gospodarstwa warzywnego.

Tegoroczny kryzys z Covid -19 dotknął również sektor fasoli, ale obecnie utrzymujące się wysokie temperatury i brak opadów nadal stanowią poważny problem dla krajowych producentów. - Ciągły upał w ostatnich kilku tygodniach miał ogromny wpływ na rośliny. Dlatego prawdopodobnie będziemy musieli spodziewać się mniejszej podaży z regionalnych upraw w przyszłym tygodniu - mówi Schmidt, który głównie w swoim gospodarstwie uprawia fasolę.

Pierwsze plony zebrano pod koniec czerwca. Ostatnie partie trafią na rynek do połowy października. Pod względem cen był to sezon mieszany. Schmidt zaznacza, że na początku sezonu uzyskał całkiem dobre ceny, ale w ostatnich tygodniach stawki za fasolę wykazywały tendencję spadkową.

Uważa, że ceny są nieco poniżej poziomu z poprzedniego roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI