Nawałnica w zagłębiu paprykowym. Ucierpiał nie tylko Potworów

Autor: www.sadyogrody.pl 28 sierpnia 2022 12:04

Nawałnica w zagłębiu paprykowym. Ucierpiał nie tylko Potworów 24 sierpnia nad centrum Potworowa przeszła nawałnica / fot. shutterstock

Przez centrum Potworowa, rejonu produkcyjnego warzyw ciepłolubnych, przeszła nawałnica powodując straty w gospodarstwach i samych uprawach.

24 sierpnia nad centrum Potworowa (region Południa Mazowsza) przeszła nawałnica. Rejon ten słynie z upraw warzyw ciepłolubnych w tunelach foliowych, głównie papryki, o czym informowaliśmy w artykule Nawałnica nad Potworowem - zagłębiem produkcji papryki! (wideo)

Nawałnica w zagłębiu paprykowym

- Ulewa nie pozostanie bez wpływu na produkcję papryki i innych warzyw ciepłolubnych. Producenci zamiast zrywać paprykę będą pracować w tunelach, ratować plony. Opad był ogromny - powiedział naszej redakcji Paweł Myziak, wiceprezes Zrzeszenia Producentów Papryki RP.

Zaznaczył, że front atmosferyczny, który przechodził przez Polskę, burzowy ale i z opadami deszczu, spowodował, że część produkcji w gruncie się zakończy szybciej niż w normalnym cyklu produkcyjnym. 

Producenci papryki informują, że ulewa dotknęła także inne lokalizacje w powiecie przysuskim. Straty ponieśli m.in. mieszkańcy miejscowości - Głuszyna, Odrzywół. Część folii z tuneli została zerwana, a grad uszkodził rośliny. Plantatorzy liczą straty.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI