×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Nadal nie wiadomo co z budową szklarni Gospodarstwa T. Mularski pod Opolem

Autor: Gazeta Wyborcza Opole 12 lutego 2016 13:32

Nadal nie wiadomo co z budową szklarni Gospodarstwa T. Mularski pod Opolem

Opolski Ratusz nie widzi przeszkód, które blokowałyby powstanie szklarni pod uprawę pomidorów w Świerklach po włączeniu tej miejscowości w granice Opola. Inwestor - Gospodarstwo Ogrodnicze T.Mularski - odpiera, że przeszkód jest sporo. I przyznaje, że do tej pory nie doszło do spotkania w tej sprawie z władzami Opola - czytamy w lokalnej "Gazecie Wyborczej".

Od ponad 8 lat Grupa Producentów Owoców i Warzyw "Gospodarstwo Ogrodnicze T. Mularski" stara się o wybudowanie na terenie Świerkli w gminie Dobrzeń Wielki dużej, mającej ponad 70 hektarów szklarni pod uprawę pomidorów. Planom nic nie stało na przeszkodzie do momentu, gdy w drugiej połowie listopada 2015 r. prezydent Opola zakomunikował, że chce poszerzyć granice Opola o kilkanaście miejscowości z pięciu sąsiednich gmin.

Marcin Mularski, prezes Grupy Producentów Owoców i Warzyw "Gospodarstwo Ogrodnicze T. Mularski", na przełomie listopada i grudnia wystosował oświadczenie, w którym stwierdził, że jeśli Świerkle znajdą się na terenie Opola, to z budowy szklarni się wycofa.

Maciej Wujec, wiceprezydent Opola, przekonuje, że z perspektywy miasta nie ma przeszkód, by szklarnie powstały po włączeniu Świerkli w teren miasta. Dodaje, że nie będą to tereny wiejskie, ale Ratusz może to zrekompensować systemem atrakcyjnych ulg.

Mularski potwierdza, że na spotkanie z władzami Opola czeka już od dwóch miesięcy. Przyznaje, że ze zleconych przez niego wyliczeń postawienie szklarni na terenie miejskim będzie nieopłacalne. 

Czytaj więcej w "Gazecie Wyborczej Opole".

Czytaj także: Budowa szklarni Gospodarstwa T. Mularski pod Opolem pod znakiem zapytania

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI