Mroźny ​​front powoduje wzrost cen warzyw w Hiszpanii

Autor: freshplaza.com 08 stycznia 2021 14:13

Mroźny ​​front powoduje wzrost cen warzyw w Hiszpanii Mroźny ​​front powoduje wzrost cen warzyw w Hiszpanii/ fot. shutterstock.com

Przesuwający się front zimna znad Włoch uderzył teraz także w Hiszpanię, powodując nagły niedobór warzyw z upraw gruntowych i szklarni.

- Do Świąt Bożego Narodzenia mieliśmy ładną pogodę więc wszyscy do tego czasu zbierali warzywa a ceny były umiarkowane. Jednak teraz, gdy wszystko przestało rosnąć z powodu zimna popyt stał się duży z ceny rosną absurdalnie. Ceny bakłażanów, cukinii i ogórków wzrosły szczególnie wysoko.  Bakłażany kosztują obecnie 3 euro / kg w Hiszpanii. To jeszcze zanim zostały przetransportowane do Holandii. - mówi dla Freshplazy Thomas Bos z  firmy Thomasol, gospodarstwa zaopatrującego hiszpańskich hurtowników, detalistów, importerów i eksporterów.

Według Freshplazy hiszpański kalafior jest już niedostępny, a ceny za brokuły wzrosła z 0,80 do 1,80 euro / kg w ciągu zaledwie kilku dni.

- W Hiszpanii panuje chłód i dużo śniegu. To zmniejszone zapasy warzyw, co czyni je bardzo drogimi. Ceny niektórych produktów wzrosły nawet o 100 do 150%. Ceny cukinii importowanej z Hiszpanii potroiły się. Były to około 4,00 - 4,50 euro, ale teraz wzrosły do ​​prawie 13 euro. Tak samo jest z papryką, bakłażanem i innymi warzywami - mówi Henk Vlaeminck z Van Dijk Foods Belgium

W najbliższych dniach w Madrycie spodziewane są temperatury od -10 do -12 stopni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI