Mołdawia: Susza doprowadziła do niedoborów wody

Autor: PAP 19 lipca 2022 11:51

Mołdawia: Susza doprowadziła do niedoborów wody Susza obejmująca od kilku tygodni Mołdawię doprowadziła do niedoborów wody w miastach oraz na prowincji. / fot. shutterstock

Susza obejmująca od kilku tygodni Mołdawię doprowadziła do niedoborów wody w miastach oraz na prowincji. Czasowe przerwy w dostawach notowane są m.in. w stolicy kraju Kiszyniowie.

Choć mołdawska agencja prasowa IPN tłumaczy remontem infrastruktury częściowe ograniczenie dostaw wody w centrum Kiszyniowa, ale portal Realitatea zauważa, że poziom przepływającego przez Mołdawię Dniestru jest w związku z suszą bliski krytycznego.

Ograniczenia w zużyciu wody 

Portal odnotował, że w poniedziałek średni poziom wody na Dniestrze wynosił 8,5 m, czyli był o zaledwie 0,2 m wyższy od poziomu uznawanego za krytyczny.

Mołdawskie media przypominają, że od kilku dni władze kraju kierują liczne apele do obywateli o ograniczenie zużycia wody.

Odnotowują też, że wody na terenie kraju brakuje szczególnie na prowincji, a od kilku tygodni dowożona jest ona przez strażaków i władze samorządowe beczkowozami do kilkudziesięciu miejscowości w południowo-zachodniej części kraju.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI