Krajowe Dni Ziemniaka - prezentacje maszyn oraz środków do produkcjifarmer.pl - 04 września 2019 10:51


Bogata oferta odmian ziemniaków oraz pokazy polowe maszyn do ich produkcji, to wszystko można było obejrzeć na Krajowych Dniach Ziemniaka, które odbyły się w dniach 23-25 sierpnia br. w Siemiątkach k. Nidzicy - informuje Farmer.pl.

Była to już 26 edycja targów, które organizowane są cyklicznie w różnych rejonach kraju.

Podczas targów prezentowane są najnowocześniejsze maszyny oraz urządzenia rolnicze związane z produkcją tych roślin. Oprócz maszyn, goście mogą zapoznać się z ofertą firm nawozowych czy środków ochrony roślin. Prezentują się również firmy świadczące usługi skupu, przechowywania, suszenia, składowania, czy oferujące urządzenia do monitoringu upraw oraz badania i skanowania gleby. Zatem udział w targach jest nie tylko okazją do zapoznania się z bogatą ofertą odmian ziemniaka, ale również daje możliwość zebrania informacji, w jaki sposób optymalizować koszty produkcji i uzyskać wysokie plony o bardzo dobrej jakości.

Głównym organizatorem targów KDZ był Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin PIB BONIN. Współorganizatorem tegorocznego wydarzenia, odpowiedzialnym za przebieg i nadzorowanie lokalne targów, został jeden z największych w Polsce producentów ziemniaka - CN Nidzica. Jednocześnie współorganizatorem tegorocznej edycji było Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Więcej informacji w serwisie farmer.pl.