×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kowalczyk: tempo wzrostu cen żywności spadnie

Autor: PAP 03 lutego 2023 08:55

Kowalczyk: tempo wzrostu cen żywności spadnie Henryk Kowalczyk: Cena żywności na pewno nie będzie rosła/ fot. PTWP

Tempo wzrostu cen żywności spadnie - przewiduje wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk. Cena żywności na pewno nie będzie rosła, jak przez ostatni rok - dodaje.

Szef Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi został zapytany w piątek w TVN24 o to, czy zostanie utrzymany zerowy VAT na żywność i jeśli tak, to do kiedy.

Ceny żywności 2023

"W tej chwili jest decyzja na pół roku. (...) A potem to zobaczymy, jaka będzie cena żywności. Jeśli cena żywności całkowicie przestanie rosnąć, a może - daj Boże - jeszcze maleć, to wtedy VAT można przywrócić" - powiedział Kowalczyk.

Dopytywany, jakie są jego przewidywania w sprawie cen żywności, odparł: "Myślę, że tempo wzrostu cen żywności spadnie". "Nie przewiduję, że może cena żywności spadnie, ale na pewno nie będzie rosła tak, jak to przez ostatni rok" - dodał.

Rząd zdecydował, że stawka VAT na żywność na poziomie 0 proc. zostanie utrzymana do 30 czerwca 2023 r. Na początku grudnia ub.r. minister finansów Magdalena Rzeczkowska podpisała rozporządzenie przedłużające utrzymanie "zerowej" stawki VAT na żywność.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI