
Firma Rusagro planuje stać się największym dostawcą warzyw szklarniowych w Rosji. Zarząd firmy postanowił zbudować 100 hektarów szklarni ze sztucznym oświetleniem w regionie Tambov. W kompleksie planowana jest uprawa pomidorów, ogórków i sałaty – informuje fruit-inform.com.
W grudniu ubiegłego roku, prezes firmy Rustago ujawnił plany firmy, które wiążą się z budową 300 hektarów szklarni. Firma chce uzyskać 20 proc. udziału w rosyjskim rynku warzyw.
Pierwszy etap budowy obejmie 100 hektarów szklarni i pochłonie około 12 mld rubli. 20-30 proc. kosztów spółka planuje sfinansować z własnych środków, zaś resztę z zaciągniętych kredytów. Spółka chce wystąpić do ministra rolnictwa o dofinansowanie i późniejszego zwrotu w wysokości 20 proc. nakładów inwestycyjnych.
Nie przegap najważniejszych wiadomości
CHF
4,70 -0,41%
GBP
5,33 0,11%
USD
4,32 -0,12%
ON
6,81 -20 gr
LPG
3,12 -4 gr