Henryk Kowalczyk optymistyczny. Susza nie powtórzy się w tym roku

Autor: PAP 25 czerwca 2022 11:37

Henryk Kowalczyk optymistyczny. Susza nie powtórzy się w tym roku Kowalczyk: nie powtórzy się w tym roku problem suszy jak w 2018 i 2019 roku/ fot.PTWP

Nie powtórzy się w tym roku w Polsce problem suszy jak w 2018 i 2019 roku - powiedział w sobotę PAP wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk. Wskazał, że z optymizmem patrzy na tegoroczne plony.

Wicepremier Kowalczyk bierze dziś udział - w Toruniu, w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej - w konferencji "Bezpieczeństwo gospodarcze". Obecni są także m.in. prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin oraz unijny komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski. Wszyscy zabiorą głos w trakcie sympozjum.

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk powiedział PAP, że bardzo groźny dla rolnictwa polskiego był początek maja, gdy było sucho, teraz sytuacja jest znacznie lepsza.

"Druga połowa maja i czerwiec znacznie poprawiły sytuację. Są jednak uprawy, które poniosły już nieodwracalne straty w pierwszej połowie maja. Nie powtórzy się sytuacja z roku 2018 i 2019, to już widać" - mówił wicepremier Kowalczyk.

Ocenił, że pewnie nie będzie większych, niż zwykle plonów, ale najważniejszy jest brak zagrożenia większymi stratami.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI