GUS: Ceny ziemniaków w skupie 40 proc niższe niż w ubiegłym roku

Autor: www.money.pl 22 września 2020 10:07

GUS: Ceny ziemniaków w skupie 40 proc niższe niż w ubiegłym roku Blisko 40 proc. niższe są w skupie ceny ziemniaków/ fot.shutterstock.com

Według danych GUS w skali roku ceny skupu podstawowych produktów rolnych znacząco spadły. To już trzeci miesiąc z rzędu, gdy obniżki przybierają na sile. Największe różnice są na ziemniakach -  informuje Money.pl .

Jak podaje Money.pl w sierpniu w Polsce ceny dóbr i usług konsumpcyjnych były wyższe średnio o niecałe 3 proc. Tym samym, mimo kryzysu, drożyzna w sklepach nie odpuszcza.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja z produktami rolnymi, które w skupie i na targowiskach są w większości tańsze niż rok temu.
- Ceny skupu podstawowych produktów rolnych, spadły w sierpniu 2020 roku zarówno w stosunku do miesiąca poprzedniego (o 0,1 proc.), jak i w porównaniu z sierpniem 2019 (o 5,1 proc.) - wynika z najnowszych danych GUS.

Blisko 40 proc. niższe są w skupie ceny ziemniaków w porównaniu sprzed rokiem. W sierpniu 100 kg ziemniaków w skupie kosztowało średnio 40,39 zł. Te same na targowiskach były po 122,80 zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI