×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Gospodarstwo T.Mularski: Mniej szklarni w Świerklach? Zmiany w projekcie

Autor: Radio Opole / www.sadyogrody.pl 08 marca 2016 13:30

Gospodarstwo T.Mularski: Mniej szklarni w Świerklach? Zmiany w projekcie Wstrzymano roboty przy budowie szklarni w Świerklach k. Opola; fot. shutterstock.com

Gospodarstwo Ogrodniczego T. Mularski wstrzymało roboty przy budowie szklarni w Świerklach k. Opola. Inwestor dokonał niwelacji terenu, jednak teraz czeka nowy projekt. Ma to związek ze zmianą koncepcji - podaje Radio Opole.

Wcześniej planowano budowę szklarni na 100 hektarów, jednak po protestach mieszkańców zostaną wybudowane na 76 hektarach. A to oznacza, że zmienią się projekty dotyczące instalacji zasilających, odprowadzenia, łącznie z nową koncepcją doprowadzenia ciepła z Elektrowni Opole.

Po otrzymaniu końcowej koncepcji inwestor ma wystąpić do starosty o pozwolenie na budowę, dopiero po tym będą mogły powstać szklarnie.

Przypomnijmy, cały czas rozstrzyga się także sprawa włączenie Świerkli i innych podopolskich miejscowości do terenów miejskich. To budzi wątpliwości inwestora, który chce jednak prowadzić szklarnie na terenach wiejskich. Dodtakowym utrudnieniem jest brak porozumienia na linii ratusz - rodzina Mularskich.

Czytaj: Nadal nie wiadomo co z budową szklarni Gospodarstwa T. Mularski pod Opolem

Przypomnijmy, w planach Gospodarstwa T. Mularski jest wybudowanie do 2018 roku drugiej największej szklarni w Europie. Inwestycja ma pochłonąć około 250 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI