Gmina Kozienice: Trwają intensywne prace nad budową szklarni w Ryczywole

Autor: Echo Dnia 28 grudnia 2020 09:24

Gmina Kozienice: Trwają intensywne prace nad budową szklarni w Ryczywole Gmina Kozienice: Trwają intensywne prace nad budową szklarni w Ryczywole/ fot.shoutterstock.com

Inwestycja prowadzona przez firmę Citronex początkowo miała zostać zakończona wraz z końcem roku, jednak wszystko przedłużyło się przez pandemię koronawirusa. Jednak prace na budową szklarni pomidorów przyspieszają - podaje Echo Dnia.

Jak czytamy w Echu Dnia, w Ryczywole ma stanąć najnowocześniejsza szklarnia w Europie o powierzchni 22 hektarów. Koszt tej inwestycji szacowany jest na około 60 milionów euro. Początkowo finał budowy planowany był na koniec tego roku, jednak z powodu pandemii koronawirusa doszło do opóźnień. Jednak prace nad budową nadal trwają.

- Prace budowlane lekko się opóźniły z powodu koronawirusa, ale wielokrotnie zapewniano nas, że inwestor się nie wycofuje i ma tutaj dalekosiężne plany na wiele lat. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku już koło września będziemy mogli jeść pierwsze pomidory z tego zakładu - mówi Piotr Kozłowski, burmistrz Kozienic.

Tak intensywne prace związane są z tym, że we wrześniu planowane są pierwsze zbiory pomidorów - informuje Echo Dnia.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI