Eksport ukraińskich pomidorów został zawieszony

Autor: sadyogrody.pl/ukrainefood.org 31 października 2018 09:33

Eksport ukraińskich pomidorów został zawieszony fot.shutterstock.com

- Eksport pomidorów z Ukrainy faktycznie zatrzymał się - mówią eksperci z Ukraińskiego Towarzystwa Owocowo-Warzywnego (UPAP). Wszystko dlatego, że eksporterzy nie są w stanie znaleźć odpowiednich ilości produktów do wysyłki za granicę - podaje serwis ukrainefood.org

Ograniczona podaż pomidorów na rynku ukraińskim wynika z faktu, że większość zakładów szklarniowych zakończyła już sprzedaż produktów z poprzedniego obiegu. Inne gospodarstwa nadal oczyszczają szklarnie i sprzedają pomidory tylko w małych partiach.

Jak podaje portal ukrainefood.org, warto jednak zauważyć, że nawet w takich warunkach rolnicy zmuszeni są do aktywnego obniżania cen pomidorów. W ciągu ostatniego tygodnia produkt ten stał się tańszy średnio o 15%. W rezultacie, w chwili obecnej producenci oferują mniej lub bardziej wysokiej jakości pomidory w wysokości 18-23 UAH / kg (0,64-0,82 USD za kg), a niespełniające wymagania produkty od 14 UAH / kg (0,50 USD za kg).

Według nich negatywny trend cenowy wywołuje bardzo niskie zapotrzebowanie na pomidory szklarniowe na rynku krajowym. Ponadto znacznie wzrosła podaż produktów niestandardowych, co ma również negatywny wpływ na poziom cen. Ponadto, zdaniem handlowców, pierwsze partie pomidorów z Turcji już zaczęły pojawiać się na rynku. Takie produkty są znacznie droższe niż lokalne, a ceny zaczynają się  od 1,21 USD za kg.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI