Citronex rusza z uprawą pomidorów w Ryczywole

Autor: echodnia.eu 04 września 2021 09:14

Citronex rusza z uprawą pomidorów w Ryczywole Produkcja pomidorów w Ryczywole; fot. unsplash.com

Uruchomienie pierwszego obiektu firmy Citronex w Ryczywole k. Kozieniec odbędzie się w połowie września, a pierwsze pomidory będą dostępne na rynku już w listopadzie - podaje "Echo Dnia".

Początkowo miała zostać zakończona wraz z końcem ubiegłego roku, jednak wszystko przedłużyło się przez pandemię koronawirusa. W szklarniach będą uprawiane ekologiczne pomidory. Inwestycja ma zapewnić pracę około 250 osobom.

Pomidory w Ryczywoła

- Szklarnie wraz z wyposażeniem są już gotowe. System nawadniania jest już przetestowany. Lada dzień będzie rozruch systemu ogrzewania. Inwestycja nie ma opóźnień - informuje Szymon Ziembicki, dyrektor Zakładu Polskie Pomidory w Ryczywole. Rozruch technologiczny pierwszego obiektu o powierzchni 13,5 hektara będziemy przeprowadzać w pierwszej połowie września, a uruchomienie produkcji planujemy właśnie na połowę tego miesiąca.

W listopadzie uruchomiona zostanie hala i sortownia pomidorów o powierzchni półtora hektara, w której pomidory będą sortowane i pakowane. Obiekt jest już zbudowany i obecnie trwa w nim montaż maszyn i urządzeń.

Więcej na echodnia.eu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI