Citronex rusza z rekrutacją w Ryczywole. Produkcja ruszy we wrześniu

Autor: sadyogrody.pl / Starostwo Powiatowe w Kozienicach 11 kwietnia 2021 13:39

Citronex rusza z rekrutacją w Ryczywole. Produkcja ruszy we wrześniu Rusza rekrutacja pracowników do kompleksu szklarniowego w Ryczywole; fot. materiały PTWP

W Starostwie Powiatowym w Kozienicach odbyło się spotkanie dotyczące inwestycji firmy Citronex, realizowanej na terenie powiatu kozienickiego, w Ryczywole. Rozmowy skupiały się głównie wokół tematu zatrudnienia pracowników w powstającym kompleksie szklarniowym.

W spotkaniu wziął udział zarząd Citroneksu i spółki-córki Polskie Pomidory. Jak poinformowali jego przedstawiciele, w pierwszej fazie inwestycyjnej planowane jest zatrudnienie ok. 250 osób, a rekrutacja rozpocznie się w ciągu najbliższych dwóch miesięcy, natomiast sama produkcja pomidorów w ryczywolskim kompleksie ruszyć ma, zgodnie z założeniami, we wrześniu 2021 roku.

W Ryczywole ma stanąć jedna z najnowocześniejszych szklarni w Europie o powierzchni 22 hektarów. Koszt tej inwestycji szacowany jest na około 60 milionów euro. Początkowo finał budowy planowany był na koniec 2020 roku, jednak z powodu pandemii koronawirusa doszło do opóźnień.

Warzywa - dodaj oferty kupna / sprzedaży na gieldarolna.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI