×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Citronex na finiszu wielkiej inwestycji w Siechnicach. Kolejne hektary szklarni

Autor: Gazeta Wrocławska 23 listopada 2015 15:24

Citronex na finiszu wielkiej inwestycji w Siechnicach. Kolejne hektary szklarni Zbiór pomidorów w szklarni firmy Citronex w Bogatyni; fot. PTWP (P.Pawlowski/ŻelaznaStudio)

40 hektarów szklarni, stacja paliw, market, a także hurtowania i magazyn – to wszystko zostanie wkrótce uruchomione w podwrocławskich Siechnicach. Firma Citronex kończy tam wielką inwestycję - czytamy w "Gazecie Wrocławskiej".

Wielkie inwestycje Citronexu w Siechnicach widoczne są z drogi z Wrocławia na Oławę. Przy dotychczasowych szklarniach powstają nowe. W ich pobliżu stanęła również firmowa stacja paliw oraz market. Tuż za nimi hurtownia z magazynem. Jeden z największych producentów pomidorów (a także największy w Polsce importer bananów) zwiększa produkcję i rozszerza ofertę. Zapowiada też zwiększenie zatrudnienia.

Rozbudowa szklarni w Siechnicach jest znacząca. Ich powierzchnia w ostatnim czasie się podwoiła. W sumie mają już teraz powierzchnię uprawną bliską 40 hektarów. To więcej niż pięć pełnowymiarowych boisk do piłki nożnej obok siebie. Ogórki i pomidory z połowy nowych szklarni zebrane zostaną już w grudniu. Druga połowa plonów w styczniu przyszłego roku. Przy takiej rozbudowie Citronex potrzebuje rąk do pracy.

Czytaj więcej w "Gazecie Wrocławskiej".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI