Burza uszkodziła tunele z warzywami w gminie Klwów na Mazowszu

Autor: Gazeta Wyborcza Radom / Echo Dnia Radomskie 24 czerwca 2021 13:19

Burza uszkodziła tunele z warzywami w gminie Klwów na Mazowszu Burza i nawałnica uszkodziły warzywne tunele; fot. shutterstock.com / unsplash.com

Burza zniszczyła w gminie Klwów setki tuneli foliowych, w których rolnicy uprawiają warzywa. Wiatr zrywał także poszycia dachów, ucierpiały domy mieszkalne - podaje "Echo Dnia Radomskie".

Wichura przeszła przez gminę Klwów we wtorek 22 czerwca po południu.

- Burza była krótka, ale bardzo intensywna, był bardzo silny wiatr, duże opady deszczu - mówi bryg. Artur Kucharski, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Przysusze w lokalnej "Gazecie Wyborczej". 

Woda zniszczyła wiele tuneli z warzywami

Wody deszczowej było tak dużo, że strumienie szybko zmieniły się w rwące potoki. Woda wdarła się na pola, zniszczyła wiele tuneli, gdzie mieszkańcy uprawiają paprykę i inne warzywa. - Straty są ogromne, a najgorsze, że przed samymi zbiorami straciliśmy całe uprawy - żalą się mieszkańcy.

Nawałnica przeszła nad takimi miejscowościami, jak Ulów, Podczasza Wola, Głuszyna, Kłudno. W tej chwili jesteśmy na miejscu i ustalamy zasięg zniszczeń. Chyba najwięcej strat jest w Kłudnie.

Podobna nawałnica, niemal rok temu także dotknęła gminę Klwów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI