Belgia: Rosnące ceny prądu uderzają w uprawy szklarniowe

Autor: www.hortidaily.com 14 października 2021 12:49

Belgia: Rosnące ceny prądu uderzają w uprawy szklarniowe fot.pixabay.com

Według raportów Flamandzkiego Centrum Informacji o Rolnictwie i Ogrodnictwie (VILT) kryzys energetyczny mocno obciąża plantatorów uprawiających rośliny w szklarniach.

Wielu hodowców w belgijskim regionie Flandrii przygotowuje się do ograniczenia zużycia energii lub skrócenia sezonu wegetacyjnego z powiodu rosnących cen energii.

 -Nie mamy innego wyjścia, jak przestać uprawiać paprykę dwa tygodnie wcześniej, ale w międzyczasie rachunki muszą być oczywiście opłacone – powiedział VILT jeden z tych hodowców.

- To, co dzieje się teraz, jest poza naszą kontrolą i jest wynikiem tego, co dzieje się na rynku światowym - powiedział Didier Algoet, hodowca papryki. 

-W rolnictwie i ogrodnictwie zawsze występują wzloty i upadki, ale obecny kryzys energetyczny jest bezprecedensowy - dodaje.

Belgijscy ogrodnicy muszą dziś płacić około 20% więcej za gaz ziemny, co oznacza, że ​​ich systemy przetwarzania gazu w energię elektryczną nie zapewniają im wystarczających zysków.

Wszyscy belgijscy hodowcy stosujący oświetlenie do swoich upraw mają ten sam problem, dlatego wielu z nich decyduje się całkowicie wyłączyć oświetlenie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI