Bayer wprowadzi ekologiczne nasiona warzyw do produkcji szklarniowej

Autor: www.sadyogrody.pl 22 września 2021 15:38

Bayer wprowadzi ekologiczne nasiona warzyw do produkcji szklarniowej Bayer wprowadza na rynek ekologiczne nasiona warzyw/ fot. shutterstock

Oferta poczatkowo dedykowana jest uprawom szklarniowym  pomidorów, papryki słodkiej i ogórków. Nasiona zostaną wprowadzone na rynek w 2022 r. w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Hiszpanii i Włoszech.

  • Firma Bayer rozszerza ofertę o ekologiczne nasiona warzyw 
  • Bayer koncentruje się na produkcji ekologicznych nasion warzyw w segmencie szklarniowym - pomidora, papryki słodkiej i ogórka

Rozszerzone portfolio firmy Bayer jest bezpośrednią odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie klientów na wysokiej jakości nasiona ekologiczne.

Globalne zapotrzebowanie na certyfikowane produkty stale rośnie. Międzynarodowa Federacja Ruchów Rolnictwa Ekologicznego (IFOAM) szacuje, że dzisiejszy światowy rynek żywności ekologicznej jest wart ponad 106 miliardów euro. Światowy rynek nasion do żywności ekologicznej został wyceniony na 355 mln USD w 2020 r. i oczekuje się, że do 2025 r. wzrośnie do 480 mln USD przy 6,2% CAGR. 

Ekologiczne nasiona warzyw w portfolio Bayer

- Służymy producentom warzyw na całym świecie i wierzymy, że powinni mieć swobodę wyboru narzędzi lub praktyk, które najlepiej odpowiadają potrzebom ich gospodarstw – powiedział Inci Dannenberg, prezes Global Vegetable Seeds w Bayer.

Komercyjne wprowadzenie nowego portfolio  nasion ekologicznych planowane jest na początek 2022 r. i skupi się na szybko rozwijających się rynkach produktów ekologicznych w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Hiszpanii i Włoszech z potencjałem przyszłej ekspansji w oparciu o zapotrzebowanie rynku. W międzyczasie firma podejmuje wszelkie niezbędne kroki w celu uzyskania odpowiedniej certyfikacji w swoich zakładach, aby przygotować się do odbioru, przetwarzania, przechowywania i dystrybucji certyfikowanych nasion ekologicznych. 

 

Oferta firmy Bayer na gieldarolna.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI