Bayer inwestuje w sektor nasion warzyw

Autor: www.sadyogrody.pl 27 października 2021 15:00

Bayer inwestuje w sektor nasion warzyw Bayer rozwija segment nasion warzyw/ fot. shutterstock

Bayer inwestuje 5,1 miliona euro w rozbudowę swojego centrum badawczo-rozwojowego w San Nicolás w Hiszpanii, aby przyspieszyć globalny rozwój odmian nasion warzyw.

Rozbudowa centrum umożliwi firmie Bayer szybsze wprowadzenie wysokiej jakości nasion na rynki światowe, spełniając jednocześnie wymagania producentów warzyw i konsumentów. Siedmiohektarowe globalne Centrum Projektowania Produktów Nasion Warzyw w San Nicolás  w Hiszpanii obejmuje najnowocześniejszą przestrzeń laboratoryjną do badań biologii komórkowej i szklarni do produkcji nasion.

Bayer rozwija segment nasion warzyw

Firma Bayer dąży do szybszego dostarczania wysokiej jakości nasion ogórka, melona, ​​papryki i bakłażana plantatorom na całym świecie, ogłaszając rozbudowę swojego Centrum Projektowania Produktów Nasion Warzyw.

- Korzystając z zaawansowanych technik hodowlanych, które pomagają przyspieszyć czas wprowadzania na rynek nowych odmian, pomagamy hodowcom reagować na nieoczekiwane wyzwania dnia dzisiejszego i przyszłości - powiedział Inci Dannenberg, szef działu Global Vegetable Seeds w Bayer.

Dodał, że klienci i partnerzy firmy nie mogą sobie pozwolić na czekanie na rozwiązania, które pozwalają sprostać presji chorób roślin,  nieprzewidywalnych warunków pogodowych czy szybko zmieniających się wymagań rynku.

Rozbudowa centrum badawczo-rozwojowego  

Dzięki największej inwestycji w badania i rozwój w branży firma Bayer rozpoczęła we wrześniu 2019 r. rozbudowę Centrum Projektowania Produktów o 5,1 miliona euro. Rozbudowa obejmuje wielofunkcyjne centrum badawczo-rozwojowe w zakresie biologii komórkowej, laboratoriów, pomieszczeń do hodowli komórkowych, komór z kontrolowanym klimatem, i rozwój nowoczesnej przestrzeni szklarniowej. 

Jak podaje firma, zakład w San Nicolás w Hiszpanii jest jednym z ponad 30 najlepszych w swojej klasie ośrodków badań i rozwoju warzyw na całym świecie i jednym z czterech Centrów Projektowania Produktów zlokalizowanych w kluczowych regionach produkujących warzywa, w tym w Holandii, Gwatemali i Kalifornii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI