×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Bardzo odporna odmiana pomidora. Można jeść bezpośrednio i jest świetna na przeciery

Autor: www.sadyogrody.pl 14 marca 2023 11:47

Bardzo odporna odmiana pomidora. Można jeść bezpośrednio i jest świetna na przeciery Pomidory Awizo - jak je uprawiać?/ fot. shutterstock

Pomidor Awizo F1 często jest wybierany do nasadzeń. Jest to odmiana średnio-wczesna i wyróżnia się dobrym owocowaniem.

Pomidor Awizo F1 - co to za odmiana?

Pomidor Awizo F1 jest średnio-wczesną, plenną odmianą pomidora gruntowego karłowego. Owoce mają kształt eliptyczny, i ładną czerwoną barwę skórki. Osiągają masę około 80-90 g. Są dość twarde. 

Hodowcy podaja, że odmiana ta dobrze wiąże owoce w lata chłodne i deszczowe. Wyróżnia się odpornością na zarazę ziemniaczaną, werticiliozę oraz tolerancją wobec bakteryjnej cętkowatości pomidora.

Odmiana Awizo F1 - jak ją uprawiać?

Pod uprawę tej odmiany warto wybierać stanowiska ciepłe, słoneczne, osłonięte od wiatru. Nasiona wysiewa się w drugiej dekadzie marca lub pierwszej dekadzie kwietnia. Termin sadzenia rozsady przypada na drugą dekadę maja. Zaleca się rozstaw 70-80x40-60 cm.

Termin zbioru owoców przypada na pierwszą lub drugą dekadę lipca, w zależności od terminu sadzenia i przebiegu warunków pogodowych.

Co zrobić z pomidora gruntowego Awizo?

Odmiana pomidora Awizo F1 przeznaczona jest do bezpośredniego spożycia i przetwórstwa, głównie z myślą o przecierach (Brix 6-6,5%). Można z niej przygotowywać sałatki, kanapki czy inne dodatki do potraw, ale również zupy, oraz sosy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI