×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Austria: Silne gradobicia zniszczyły uprawy. Straty oszacowano na 1 mln euro

Autor: www.fruchtportal.de 17 sierpnia 2020 12:16

Austria: Silne gradobicia zniszczyły uprawy. Straty oszacowano na 1 mln euro Po raz kolejny 13 sierpnia silny grad, któremu towarzyszyły burze i ulewne deszcze, zdewastował uprawy w Górnej Austrii/ fot.pixabay.com

Po raz kolejny 13 sierpnia silny grad, któremu towarzyszyły burze i ulewne deszcze, zdewastował uprawy w Górnej Austrii. Szczególnie dotknięte są rejony Gmunden, Freistadt, Kirchdorf an der Krems, Wels-Land i Vöcklabruck - informuje fruchtportal.de .

Jak czytamy na fruchtportal.de, silny grad i ulewne deszcze dokonały zniszczeń wśród upraw owoców i warzyw, a także użytków zielonych czy pół kukurydzy. Szacuje się, że masowe zniszczenia objęły obszar około 5000 hektarów.

- Naszym rolnikom jest coraz trudniej ze względu na rosnące ekstremalne warunki pogodowe spowodowane zmianami klimatycznymi! Dopiero co pod koniec lipca rolnictwo w Górnej Austrii nawiedziły silne burze. Teraz znów burze i grad dokonały kolejnych zniszczeń. Według wstępnych badań przeprowadzonych przez ekspertów z austriackiego towarzystwa ubezpieczeniowego przez gradobicia należy spodziewać się szkód w wysokości 1 mln euro. Badanie szkód jest już w toku, aby zapewnić szybkie rozpatrywanie roszczeń - mówi dyrektor regionalny austriackiej firmy ubezpieczeniowej w Górnej Austrii, Ing. Wolfgang Winkler.

Więcej na fruchtportal.de.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI