Austria: Grad i burze zniszczyły uprawy owoców i warzyw. Straty są milionowe

Autor: www.fruchtportal.de 02 lipca 2021 11:39

Austria: Grad i burze zniszczyły uprawy owoców i warzyw. Straty są milionowe Austria: Grad i burze zniszczyły uprawy owoców i warzyw. Straty są milionowe/ fot. shutterstock.com

Seria burz odbiła swoje piętno na uprawach owoców i warzyw w Austrii. Straty są liczone w milionach euro - informuje Fruchtportal.de

Uprawy owoców i warzyw w Styrii i Burgenlandzie niemały szansy odpocząć po silnych burzach, które miały miejsce pod koniec zeszłego tygodnia.

W środę (30 czerwca) późnym popołudniem i wieczorem obszary rolnicze w Styrii i Burgenlandzie zostały poważnie zniszczone przez ulewne deszcze w połączeniu z gradem i burzami.

- Miało zostać zebranych wiele plonów. Jednak w ciągu kilku minut praca, a co za tym idzie i dochód, zostały zniszczone. Według wstępnych sondaży ekspertów z austriackiej firmy ubezpieczeniowej od gradobicia, należy się spodziewać całkowitej straty w wysokości 7,8 mln euro. Eksperci ciągle dokonują szacowania strat ”- powiedział dr. Kurt Weinberger, prezes zarządu austriackiego ubezpieczenia gradu.

W samej Styrii dotknięte gradem i zalaniami regiony to  Weiz, Hartberg-Fürstenfeld.
Największe szkody dotyczą upraw zboża, kukurydzy, dyni, i innych owoców i warzyw. Szkody obejmują powierzchnię 12 000 hektarów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI