×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Amplus, producent i dystrybutor owoców i warzyw, udziałowcem w Terrabio

Autor: www.sadyogrody.pl 09 marca 2022 15:53

Amplus, producent i dystrybutor owoców i warzyw, udziałowcem w Terrabio Amplus obejmuje udziały w Terrabio/ fot. pixabay

Amplus sp. z o.o., polski producent i dystrybutor świeżych owoców i warzyw, podpisał umowę nabycia udziałów w spółce Terrabio, która zajmuje się opracowaniem pierwszego na rynku rolno - spożywczym w pełni mobilnego analizatora genetycznego. Całkowita wartość transakcji nie została ujawniona.

- Pozyskanie pierwszego branżowego inwestora to znaczący krok w kierunku komercjalizacji naszego analizatora. Dzięki podpisanej umowie z Amplusem, możemy liczyć na merytoryczne i techniczne wsparcie w zakresie komercjalizacji. W 2023 roku planujemy uruchomić pierwszą sprzedaż w Polsce oraz na wybranych europejskich rynkach. W dalszych planach rozwoju myślimy również o ekspansji na rynek amerykański - powiedział Marcin Babilas, CEO Terrabio sp. z o.o.

Terrabio, to wrocławski startup zajmujący się opracowaniem nowoczesnego, mobilnego analizatora genetycznego, który dzięki wykorzystaniu autorskiego systemu diagnostycznego umożliwia przeprowadzanie badań z obszaru rolnictwa i bezpieczeństwa żywności poprzez szybką identyfikację patogenów czy mutacji genetycznych. 

Mniejsze zużycie pestycydów

Terrabio to także odpowiedź na rosnące ograniczenia w stosowaniu pestycydów i dbanie o jakość produkowanej żywności na obszarze Unii Europejskiej. 

- Troska w zakresie bezpieczeństwa żywności pełni strategiczną rolę w przemyśle rolno-spożywczym. Jako dostawca warzyw i owoców do największych sieci handlowych w Polsce, musimy mieć 100 proc. pewność, że pozyskiwane od naszych producentów rolnych towary, spełniają wszelkie wymagania jakościowe oraz normy bezpieczeństwa. Terrabio wraz ze swoim produktem w znaczący sposób przyspiesza proces badań patogenów, co w naszej perspektywie realnie wpływa na rozwój naszego biznesu. Dzięki naszej wiedzy branżowej jesteśmy wstanie, wspólnie z Agro Smart Lab, w realny sposób wesprzeć podmiot zarówno w dopracowaniu rozwiązania ale też jego sprzedaży  – powiedział Bartłomiej Skrzydlewski, prezes zarządu Amplus sp. z o.o.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI