600 tys. ton węgla dla rolników produkujących w szklarniach

Autor: PAP 02 października 2022 17:21

600 tys. ton węgla dla rolników produkujących w szklarniach 600 tys. ton węgla zostanie skierowane przede wszystkim dla rolników produkujących w szklarniach i tunelach foliowych / fot. shutterstock

600 tys. ton węgla zostanie skierowane przede wszystkim dla rolników produkujących w szklarniach i tunelach foliowych - wyjaśnił w rozmowie z PAP wicepremier Henryk Kowalczyk. Wcześniej szef MAP Jacek Sasin poinformował, że polecił Polskiej Grupie Górniczej skierowanie takiej puli węgla dla polskich rolników.

Kowalczyk na początku września podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu informował PAP, że resort rolnictwa przygotowuje rozwiązania, które mają pozwolić na szybsze kupno i dostarczanie węgla dla rolników produkujących w szklarniach.

Węgiel do produkcji w szklarniach i tunelach 

"Rozmawiałem z premierem Sasinem i pojawiła się możliwość przekazania 600 tys. ton węgla rolnikom. Ta pula być przeznaczona przede wszystkim dla produkcji rolnej w szklarniach oraz tunelach foliowych" - powiedział w środę PAP wicepremier Henryk Kowalczyk.

Przeczytaj: Niedługo zasady przydziału węgla dla producentów warzyw pod osłonami

W środę wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin przekazał na Twitterze, że polecił Polskiej Grupie Górniczej (PGG) "skierowanie 600 tys. ton węgla dla polskich rolników". "Jesteśmy zgodni, że w obliczu kryzysu energetycznego trzeba podejmować trudne i odpowiedzialne decyzje" - relacjonował Sasin po rozmowie z szefem resortu rolnictwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI