Wzrost dostaw jabłek przemysłowych. To efekt psychologiczny

Autor: east-fruit.com 01 grudnia 2022 08:31

Wzrost dostaw jabłek przemysłowych. To efekt psychologiczny Wzrost szacowany jest na około 20-25% w stosunku do poziomu z poprzedniego tygodnia. / fot. shutterstock

W mołdawskich zakładach produkujących koncentrat jabłkowy na początku tygodnia zauważalny był " nienormalny wzrost podaży jabłek przemysłowych". Wzrost szacowany jest na około 20-25% w stosunku do poziomu z poprzedniego tygodnia.

W drugiej połowie listopada jabłko do przetwórstwa pochodzi wyłącznie z przechowalni owoców. Skąd taki wzrost dostaw? 

Wzrost dostaw jabłek przemysłowych w Mołdawii 

Stowarzyszenie Producentów Konserw Owocowych i Warzywnych zakłada w tym względzie, że niedawny blackout, choć krótki, miał jednak psychologiczny wpływ na operatorów rynku owoców. Według przedstawicieli organizacji "niektórzy rolnicy aby uniknąć strat w przypadku powtarzających się przerw w dostawie prądu i awarii w pracy magazynów chłodniczych, zdecydowali się na szybką sprzedaż produktów". Oczywiście w takiej sytuacji sprzedawcy nie mogą liczyć na godziwe zarobki. 

Kierownictwo fabryk już kilkakrotnie sondowało sytuację na rynku jabłek, aby ustalić termin zakończenia sezonu przetwórczego w tym roku. Mimo „wzrostu dostaw” surowca pod koniec listopada przetwórcy są zgodni co do tego, że do końca tego tygodnia wolumen dostaw jabłek zmniejszy się. Najprawdopodobniej fabryki zostaną zatrzymane do końca pierwszej dekady grudnia.

Zobacz: Jabłka przemysłowe 2022: Ceny pójdą w górę?

Wielu mołdawskich operatorów rynku owoców zauważa, że ​​w bieżącym sezonie handlowym w magazynach owoców przechowuje się „tylko jabłka średniej i wysokiej jakości”. W związku z tym nawet w przypadku wzrostu eksportu jabłek w grudniu, odrzuconych produktów będzie bardzo mało.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI