×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wzrost cen jabłek przemysłowych wyhamował

Autor: www.sadyogrody.pl 30 listopada 2021 13:35

Wzrost cen jabłek przemysłowych wyhamował Ceny jabłek w ostatnich tygodniach notowały wzrosty. Obecnie ten trend został zahamowany. / fot. shutterstock

Ceny jabłek w ostatnich tygodniach notowały wzrosty. Obecnie ten trend został zahamowany.

W ostatnim czasie ceny jabłek przemysłowych - praktycznie z dnia na dzień - rosły. Z pewnością było to spowodowane dużym popytem na jabłka przemysłowe i zdecydowanie mniejszą podażą. Ponadto podniesienie cen będzie miało też pozytywny wpływ na średnią z całego sezonu.

Ceny jabłek przemysłowych w skupach sukcesywnie rosną

Wzrost cen jabłek przemysłowych zahamował 

Jednak od tygodnia wzrost cen został zahamowany. Stawki zatrzymały się na około 40 groszy za kilogram jabłek przemysłowych. Suchy przemysł kosztuje obecnie około 43 gr/kg i również już od tygodnia cena się nie zmienia. 

Sadownicy widząc duży popyt na jabłka do przetwórstwa wstrzymywali się ze sprzedażą oczekując stawek sięgających nawet 50 groszy za wielkogabarytowe ilości.  Jednak obecnie ceny jabłek ustabilizowały się i trudno prognozować, czy jest szansa na dalszy ich wzrost. 

Obecne stawki proponowane przez przetwórstwo są przyzwoite, jednak nie należy zapominać, że większa część jabłek została skupiona po drastycznie niskich cenach sięgających około 20 gr/kg podczas pełni zbiorów. 

Kup i sprzedaj jabłka na Giełda Rolna!

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI