Wzrost cen jabłek przemysłowych to tylko kwestia czasu

Autor: Facebook AGROunia Sadownicy- Warka, Góra Kalwaria, Grójec 21 września 2021 09:14

Wzrost cen jabłek przemysłowych to tylko kwestia czasu Wzrost cen jabłek przemysłowych to tylko kwestia czasu/ fot. shutterstock.com

Wzrost cen jabłek przemysłowych jest nieuchronny! Żadna przetwórnia na ten moment nie zdecydowała się na podwyżki, ale to już tylko kwestia czasu..- informuje AGROunia Sadownicy- Warka, Góra Kalwaria, Grójec na swoim facebookowym profilu.

Wzrost cen jabłek przemysłowych jest nieuchronny!!!!  A to oczywiście przełoży się na cenę jabłek deserowych!!! - podaje Agrounia Sadownicy.

Zdaniem AGROunia Sadownicy- Warka, Góra Kalwaria, Grójec, sadownicy zgodnie twierdzą, że z powodu braku rąk do pracy i wygórowanych oczekiwań ze strony pracowników sezonowych skupią się jedynie na zapełnieniu komór chłodniczych jabłkiem wysokiej jakości. W obecnej sytuacji zbieranie jabłek do przetwórstwa jest nieopłacalne.

- Ze źródeł ściśle powiązanych z branżą przetwórczą wiemy, że kierownictwo zaczyna panikować bo dostawy surowca są znikome. Żadna przetwórnia na ten moment nie zdecydowała się na podwyżki, ale to już tylko kwestia czasu..- informuje Agrounia Sadownicy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI