×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wkrótce otwarcie „Centrum Przetwórstwa Produktów Ogrodniczych”

Autor: www.sadyogrody.pl 08 listopada 2021 12:27

Wkrótce otwarcie „Centrum Przetwórstwa Produktów Ogrodniczych” Wkrótce uroczyste otwarcie „Centrum Przetwórstwa Produktów Ogrodniczych” / fot. materiały prasowe

Budowa obiektu badawczo-rozwojowego „Centrum Przetwórstwa Produktów Ogrodniczych” została ukończona, a nowy budynek zostanie uroczyście otwarty 16 listopada 2021 roku o godzinie 10:00.

Centrum będzie pełnić funkcje badawczo-rozwojowe ukierunkowane na komercjalizację wyników badań i kreowanie innowacji w projektowaniu produktów żywnościowych na bazie owoców i warzyw z wykorzystaniem aktualnych i perspektywicznych technologii gwarantujących wysoką jakość i bezpieczeństwo.

Oferta Centrum skierowana jest w sposób szczególny do podmiotów gospodarczych, a także do sektora publicznego w tym uczelni wyższych i instytutów naukowych.

IO-PIB zakłada, że produkty, które będą powstawać w CPPO będą atrakcyjne dla odbiorców zarówno pod względem jakości odżywczej, jak i funkcjonalności, co przełoży się na zwiększenie spożycia owoców i warzyw oraz na popyt na produkty z nich wytwarzane.

- Mając do dyspozycji park maszynowy i technologiczny będziemy mogli pracować nad zwiększaniem asortymentu znanych produktów typu: soki NFC, soki przecierowe typu smoothie czy dżemy, ale też opracowywać technologie dla nowych, innowacyjnych produktów przekąskowych na bazie surowców ogrodniczych, pozycjonowane w segmencie żywności funkcjonalnej i wysokiej jakości - informuje Instytut Ogrodnictwa-PIB.

Projekt został współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego 2014 2020

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI