×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wciąż rosną ceny jabłek przemysłowych. Przekroczyły 30 gr/kg!

Autor: AGT / www.sadyogrody.pl 16 listopada 2021 11:24

Wciąż rosną ceny jabłek przemysłowych. Przekroczyły 30 gr/kg! Jak się okazuje teraz skupu poszukują jabłek i sukcesywnie podnoszą ceny. / fot. shutterstock

Ceny jabłek przemysłowych sukcesywnie rosną. Jak się okazuje teraz skupy poszukują jabłek i sukcesywnie podnoszą ceny.

Pod koniec ubiegłego tygodnia informowaliśmy o podwyżce cen jabłek przemysłowych. Wtedy to ceny na Mazowszu w okolicach Warki i Jasieńca wahały się między 26-27 groszy. 

Teraz to skupy poszukują surowca i podnoszą ceny jabłek

Ceny jabłek przemysłowych na Mazowszu

Obecnie ceny jabłek przemysłowych ponownie wzrosły.  Na Mazowszu zwykły przemysł osiągnął cenę 29-30 gr/kg w zależności od lokalizacji. Przy większych ilościach - całosamochodowych - stawki sięgają 32 gr/kg. 

Za suchy przemysł otrzymać można obecnie 33 gr/kg. Jabłka odmiany Golden z przeznaczeniem na soki skupowane są za 35 gr/kg. 

Jabłka przemysłowe od kilku tygodni sukcesywnie rosną. Zmniejszyła się ich podaż ponieważ zdecydowana większość sadowników zakończyła już zbiory.

Jednak coraz wyższe ceny mogą świadczyć o wysokim popycie na jabłka do przetwórstwa. Niemniej większość jabłek które dostarczane były do skupów w trakcie zbiorów została kupiona po skandalicznie niskich cenach. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI