Wareckie: jakie ceny jabłek przemysłowych?www.sadyogrody.pl - 31 maja 2021 14:32


W regionie wareckim ceny jabłek przemysłowych dostarczanych na polskie zakłady wynoszą 0,43-0,44 zł za kilogram. W tym tygodniu popyt zakładów przetwórczych na jabłka jest niższy.

W rejonie wareckim aktualne ceny jabłek przemysłowych z przeznaczeniem na krajowe przetwórnie wynoszą 0,43 -0,44 zł za kilogram.

Zmniejszone zainteresowanie zakupem jabłek przemysłowych

Jak informują podmioty kupujące, popyt ze strony polskich zakładów w tym tygodniu jest niższy. Powodem jest zbliżające się święto Bożego Ciała, przez które wiele przetwórni decyduje się na zawieszenie zakupu, co ma wpływ także na skupy i ich zmniejszone zainteresowanie zakupem jabłek przemysłowych.

Za suchy czerwony przemysł na rynek zachodni ceny wynoszą jedynie 0,46 zł za kilogram. Nieco drożej kupowane jest białe jabłko - 0,50-0,52 złotego. Jak podają punkty skupujące, ceny suchego przemysłu czerwonych odmian jabłek spadły, ponieważ ich podaż jest wysoka. Według relacji skupów wielu sadowników zdecydowało się w ubiegłym tygodniu na otwarcie komór z KA, jednak w wielu przypadkach jabłka były niskiej jakości - obecna była tzw. "czekolada" lub wtórniak. 

Zainteresowanie polskimi jabłkami przemysłowymi

Zainteresowanie rynku zachodniego na polskie jabłka przemysłowe jest duże. Obecnie większy problem stanowi organizacja transportu do Europy i dostarczenie owoców na rynek zagraniczny w wyniku zbliżającego się Bożego Ciała. Kierowcy obawiają się, iż nie wrócą np. z Francji przed najbliższym czwartkiem, tym samym ilość dostępnych samochodów jest na ten tydzień niższa.

Owoce - sprawdź / dodaj oferty na gieldarolna.pl.