×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wahania cen jabłek przemysłowych. Obecnie stawki w górę

Autor: AGT / www.sadyogrody.pl 02 listopada 2021 22:18

Wahania cen jabłek przemysłowych. Obecnie stawki w górę Ceny na Mazowszu z dnia na dzień zmieniają się o jeden, dwa grosze. / fot. shutterstock

Sytuacja na rynku jabłek przemysłowych - mimo iż większość sadowników zakończyła już zbiory - wzbudza wiele emocji. Ceny na Mazowszu z dnia na dzień zmieniają się o jeden, dwa grosze.

Obecnie podaż jabłek przemysłowych jest zdecydowanie mniejsza niż w szycie sezonu. Jednak sytuacja cenowa wciąż nie jest stabilna. Z dnia na dzień ceny owoców do przetwórstwa zmieniają się o jeden, dwa grosze. 

W sobotę (30.10) informowaliśmy o spadku cen jabłek przemysłowych na Mazowszu w kolejny grosz. Tego dnia w wielu miejscach owoce skupowane były za 21 gr/kg. Suchy przemysł kosztował 23 gr/kg. 

Wzrost cen jabłek przemysłowych 

Obecnie (3.11) cena podskoczyła o dwa grosze. Obecnie w monitorowanych przez nas skupach na Mazowszu jabłka przemysłowe skupowane są za 23 gr/kg. Cena suchego przemysłu wzrosła do 24 gr/kg. 

Jak poinformowali nas czytelnicy serwisu www.sadyogrody.pl w okolicach Białej Rawskiej ceny w skupach również wynoszą 23 gr/kg. Czytelnik z Opola Lubelskiego przyznał, że cena wzrosła z 18 na 20 gr/kg. 

Wzrost cen - choć nie duży - zawsze cieszy. Jednak trudno przewidzieć czym jeszcze mogą zaskoczyć nas przetwórcy. Biorąc pod uwagę podaż jabłek przemysłowych ceny nie powinny już znacząco spadać. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI