Ukraina: Krytyczna sytuacja w zakładach T.B. Fruit - zwolnieni pracownicy protestująwww.sadyogrody.pl/ Youtube.com - 24 września 2020 10:07


Sytuacja w ukraińskich zakładach TB Fruit jest krytyczna. Uciekający przed wierzycielami właściciel działa według zasady spalonej ziemi. Przed zakładem protestują zwolnieni pracownicy, którzy nie otrzymali wynagrodzenia.

- W rejonie Chmielnickim na Ukrainie trwa konfrontacja wokół jednego z zakładów grupy TB Fruit, które właścicielem jest Taras Barszczowski. Z powodu przeterminowanych długów wobec wierzycieli, ich prawa do roszczeń jeszcze w październiku ubiegłego roku zostały wykupione przez firmy Investohills Vesta i Helios. Jednak jak potwierdzają prawnicy, zamiast spłacać miliony dolarów długu, pożyczkobiorca najpierw ogłosił upadłość firm, a teraz zwalnia pracowników i próbuje wywozić sprzęt z działających zakładów- informuje ukraińska telewizja "5 kanał".

Z tego powodu we wsi Sołobkowce ludzie rozpoczęli spontaniczny protest oraz wezwali policję. Pracownicy domagają się spłaty długotrwałych zaległości w wypłatach i nie pozwalają obecnemu właścicielowi zniszczyć przedsiębiorstwa.

{youtube;5kOfJDXtLIU}