Za pierwsze owoce do tłoczenia oferowano zaledwie 2,50 zł/kg. Następnie cenniki wzrosły do przeciętnego poziomu 3,00 zł/kg.

Ceny skupu truskawek przemysłowych na Giełdzie Goławin

Do 3 czerwca ceny w tamtejszym skupie oscylowały wokół 3,20 zł za kg.

Obecnie na Giełdzie Goławin ceny w skupie truskawki przemysłowej wzrosły i wynoszą 3,40 zł/kg. Czy możemy liczyć na dalsze podwyżki cen za truskawkę przemysłową? Wydawać się powinno, że tak. Tym bardziej w obecnej sytuacji, gdy plantatorzy ciągle ponosić musza zwiększone koszty produkcji w tym sezonie. Ceny powinny być przynajmniej adekwatne do realnie ponoszonych wydatków, koniecznych do produkcji owoców.

Sytuację może polepszyć informacja iż w przetwórstwie prawdopodobnie nie ma zapasów mrożonej truskawki. Zobacz: Truskawki 2022: Popyt ze strony przetwórstwa będzie duży?

- Najprawdopodobniej nie ma zapasów mrożonych truskawek i popyt prawdopodobnie będzie wysoki. Cały czas jest tylko problem z cenami. Mamy taki wielki wzrost cen – zarówno jeśli chodzi o producentów, jak i przetwórców – że naprawdę nie wiadomo na jakim poziomie te ceny się zatrzymają – powiedziała w rozmowie z Agrobiznesem dr hab. Bożena Nosecka, profesor Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej - PIB w Warszawie.