×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Teraz to skupy poszukują surowca i podnoszą ceny jabłek

Autor: AGT / www.sadyogrody.pl 14 listopada 2021 10:34

Teraz to skupy poszukują surowca i podnoszą ceny jabłek Sytuacja na rynku jabłek przemysłowych diametralnie się zmieniła. / fot. shutterstock

Sytuacja na rynku jabłek przemysłowych diametralnie się zmieniła. Teraz to skupy poszukują jabłek i podnoszą  ceny.

Sytuacja na rynku jabłek przemysłowych diametralnie się zmieniła. Wcześniej - w czasie zbiorów - sadownicy ustawiali się w kolejkach do wysypania jabłek na skupach. Często za dramatycznie niskie ceny. Pojawiały się pogłoski o zbyt dużej podaży jabłek. 

Rosną ceny jabłek do przetwórstwa 

Jak się okazuje obecnie skupy poszukują jabłek i często przebijają się w ofertach. Na internetowych giełdach sprzedaży pojawiła się duża liczba ogłoszeń dotyczących zakupu jabłek do przetwórstwa. Wzrosły również ceny. 

Z dnia na dzień stawki rosną o kilka groszy. Obecnie w okolicach Błędowa za jabłka przemysłowe już można otrzymać 30 gr/kg. Za większe ilości - całosamochodowe - możliwa jest cena 32 gr/kg. W okolicach Warki ceny wynoszą 26-27 gr/kg w zależności od lokalizacji. 

Tak zwany 'suchy' przemysł w Jasieńcu pod Grójcem skupowany jest za 28 gr/kg. Jednak skupujący są skorzy do negocjacji i podniesienia stawki o dwa grosze. 

W gminie Jasieniec za jabłka na soki otrzymać można 32 gr/kg. Golden na przeciery skupowany jest za 35 gr/kg. Idareda na obieranie sprzedaż można za 35 gr/kg. 

Rosną ceny jabłek na przetwórniach. Warto wstrzymać dostawy?

Sprzedaj jabłka na Giełda Rolna!

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI