×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

T.B.Fruit pralnią brudnych pieniędzy? Poszukiwane są osoby poszkodowane

Autor: Kurier Lubelski 06 grudnia 2021 10:21

T.B.Fruit pralnią brudnych pieniędzy? Poszukiwane są osoby poszkodowane Firmy, które czują się pokrzywdzone przez współpracę z T.B. Fruit chcą założyć stowarzyszenie. / fot. shutterstock

Przedsiębiorcy, którzy czują się oszukani przez spółki związane z zakładem przetwórstwa owoców zwierają szyki i zamierzają zarejestrować stowarzyszenie pokrzywdzonych przez T.B. Fruit. Jak mówią, ich straty sięgają kilkunastu milionów złotych – podaje Kurier Lubelski.

– Ludziom puszczają nerwy, bo tu chodzi o oszczędności życia – przyznaje Lucjan Kamil Zębek, którego rodzina próbuje odzyskać ponad 800 tys. zł od przetwórni z Annopola. Chodzi o niezapłacone faktury za owoce dostarczone do zakładu.

Poszukiwane osoby poszkodowane przez T.B.Fruit

Firmy, które czują się pokrzywdzone przez współpracę z T.B. Fruit chcą założyć stowarzyszenie. Pomagać im będzie znany radca prawny Lech Obara, którego kancelaria opracowała już wstępny raport dotyczący T.B. Fruit.

Jak się okazuje spółkę łączy sieć powiązań z innymi firmami, a łańcuch prowadzi na Cypr, gdzie zarejestrowana jest „spółka matka” - Francosco Corporation Limited. To do tego podmiotu należy całość udziałów spółki T.B. Fruit.

– Obawiamy się, że zostaliśmy nie tylko oszukani, ale wmanewrowani w proceder prania brudnych pieniędzy – konkluduje Lucjan Kamil Zębek, który apeluje do firm poszkodowanych w wyniku współpracy z T.B.Fruit o kontakt pod nr tel. 781 833 431.

Więcej w Kurierze Lubelskim. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI