×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Stabilne ceny jabłek przemysłowych, spadło zainteresowanie Goldenem

Autor: www.sadyogrody.pl 12 lutego 2021 14:37

Stabilne ceny jabłek przemysłowych, spadło zainteresowanie Goldenem W tym tygodniu ceny jabłek przemysłowych utrzymywały się na poziomie porównywalnym do cen z ubiegłego tygodnia/fot. shutterstock.com

W tym tygodniu ceny jabłek przemysłowych utrzymywały się na poziomie porównywalnym do cen z ubiegłego tygodnia. Według informacji od podmiotów skupujących, znacznie zmalało zainteresowanie przetwórni Goldenem, na którego w ostatnim czasie panował zakupowy szał.

Ceny suchego przemysłu od około 1,5 tygodnia utrzymują się na jednolitym poziomie. Podmioty skupujące płacą za ładny suchy przemysł ok. 0,55-0,56 zł. Oczywiście znajdują się także tacy skupujący, którzy za suchy przemysł oferują cenę, za którą większość kupuje przemysł mokry, czyli 0,52 zł. Przeciętnie mokry przemysł wyceniany był w tym tygodniu od 0,45 do właśnie 0,52 zł za kilogram.

Przedsiębiorcy zajmujący się handlem za czerwonego Ligola na kostkę oferują cenę ok. 0,65 zł/kg. Natomiast Ligol na musy wyceniany jest na 0,58 zł.

Jabłka z grupy Jonagoldów z przeznaczeniem na musy dla przetwórców cenione są na 0,70 zł.

Przyglądając się cenom za Goldena na musy czy tzw. przecier, aktualna cena w większości przypadków wynosi od 0,70 do maksymalnie 0,72 zł. Jak każdy pamięta, dwa tygodnie temu za Goldena "na przecier" oferty cenowe przeważnie wynosiły 0,75 groszy, a tendencja była rosnąca. Popyt na Goldena wymuszał rynek zachodni.

Obecnie popyt znacznie zmalał. Rynek prawdopodobnie w tym czasie zdążył się nasycić. Skupy owoców przyznają, że zamówień na Goldena w tym tygodniu było znacznie mniej, jednak przyczyną mogą być także obecne mrozy.

Według informacji punktów skupujących jabłka, wiele mniejszych przetwórni w kraju na czas obecnych minusowych temperatur wstrzymało prace, a tym samym przyjmowanie towaru. Wodny rozładunek w tego typu zakładach jest w pewnej części uzależniony od temperatury a obecne ponad -10 stopniowe spadki utrudniają pracę. 

Nowy tydzień przyniesie nowe ceny, ale jak dowiadujemy się od przedsiębiorców zajmujących się handlem, nie przewidują oni tu znaczących korekt.

Jabłka i gruszki - dodaj ofertę kupna lub sprzedaży na gieldarolna.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI