Skup wiśni dobiega końca, a co z cenami?

Autor: www.sadyogrody.pl 20 sierpnia 2021 14:20

Skup wiśni dobiega końca, a co z cenami? Zbiory wiśni powoli dobiegają końca./fot.pixabay.com

Zbiory wiśni powoli dobiegają końca. W tym sezonie ceny tych owoców na skupach można ocenić, co najmniej, jako rozczarowujące, tym bardziej na  końcówce sprzedaży.

Tegoroczne stawki oferowane w punktach skupu za wiśnie, kolejny rok z rzędu nie pozwoliły plantatorom na godziwy zarobek. I choć wielu liczyło na zwyżkę cenową, w związku ze zbliżającym się nieuchronnie końcem sezonu dla wiśni, niestety, póki co doczekali się spadków. 

Wiele skupów zakończyło już przyjmowanie wiśni od sadowników. Te, które nadal je skupują, zaniżyły cenę i informują o zakupie owoców do końca przyszłego tygodnia. 

Przypomnijmy, że na początku sierpnia w ciągu doby, ceny owoców na kompoty podniosły się o 0,20 zł, tym samym punkty skupu oferowały cenę 1,80 zł/kg: Wiśnie 2021: Przetwórnie podniosły ceny o 0,20 zł/kg

Jednak podwyżka nie miała pozytywnego ciągu dalszego. Ceny spadły ponownie do 1,60zł/kg.  W ciągu tego tygodnia doszło do kolejnej obniżki.

Aktualnie skup w Gminie Promna zakończył zakup wiśni już w ubiegłą sobotę 14 sierpnia. 

Na skupie owoców w miejscowości Jasieniec wczorajsze i dzisiejsze stawki wynoszą 1,50 zł/kg. Podobnie sytuacja ma się na skupie w Zbroszy Dużej, tam także funkcjonuje cena 1,50 zł za kilogram wiśni. 

Oba skupy informują, że wiśnie będą kupowane do 27.08.2021 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI