Skup wiśni dobiega końca, a co z cenami?www.sadyogrody.pl - 20 sierpnia 2021 14:20


Zbiory wiśni powoli dobiegają końca. W tym sezonie ceny tych owoców na skupach można ocenić, co najmniej, jako rozczarowujące, tym bardziej na  końcówce sprzedaży.

Tegoroczne stawki oferowane w punktach skupu za wiśnie, kolejny rok z rzędu nie pozwoliły plantatorom na godziwy zarobek. I choć wielu liczyło na zwyżkę cenową, w związku ze zbliżającym się nieuchronnie końcem sezonu dla wiśni, niestety, póki co doczekali się spadków. 

Wiele skupów zakończyło już przyjmowanie wiśni od sadowników. Te, które nadal je skupują, zaniżyły cenę i informują o zakupie owoców do końca przyszłego tygodnia. 

Przypomnijmy, że na początku sierpnia w ciągu doby, ceny owoców na kompoty podniosły się o 0,20 zł, tym samym punkty skupu oferowały cenę 1,80 zł/kg: Wiśnie 2021: Przetwórnie podniosły ceny o 0,20 zł/kg

Jednak podwyżka nie miała pozytywnego ciągu dalszego. Ceny spadły ponownie do 1,60zł/kg.  W ciągu tego tygodnia doszło do kolejnej obniżki.

Aktualnie skup w Gminie Promna zakończył zakup wiśni już w ubiegłą sobotę 14 sierpnia. 

Na skupie owoców w miejscowości Jasieniec wczorajsze i dzisiejsze stawki wynoszą 1,50 zł/kg. Podobnie sytuacja ma się na skupie w Zbroszy Dużej, tam także funkcjonuje cena 1,50 zł za kilogram wiśni. 

Oba skupy informują, że wiśnie będą kupowane do 27.08.2021 r.