Choć sezon na truskawkę z gruntu jeszcze w pełni się nie rozpoczął to powoli ruszają pierwsze skupy truskawki do przetwórstwa. Przeczytaj: Truskawki przemysłowe: Ceny rosną ale powoli

Pierwsze ceny truskawek przemysłowych w wareckim

W regionie Warki pierwsze ceny zakupu owoców do przemysłu wynoszą 3 zł za kilogram truskawki z szypułka w kisten z przeznaczeniem na tłoczenie. Jak udało nam się dowiedzieć skup truskawki bez szypułki prawdopodobnie ruszy od środy, aczkolwiek zakup może być już dokonywany przez skupy, z tym, że cena zostanie plantatorowi zaproponowana dopiero po oględzinach towaru.

Aktualnie zainteresowanie plantatorów i podaż owoców są niewielkie ze względu na to, że truskawka gruntowa dopiero się zaczyna, dlatego też większość skupów nie rozpoczęła jeszcze zakupu owoców. Większość skupiarzy z regionu wareckiego informuje o pełnym uruchomieniu skupu truskawek dopiero w najbliższą sobotę 11 czerwca. 

Skup truskawek na Giełdzie Goławin

Od dłuższego czasu działa natomiast skup truskawki przemysłowej w Nowym Przybojewie. W miniony weekend cena za truskawkę z szypułką wynosiła 3,40 zł za kg. W poniedziałek 6 czerwca cena pozostaje stabilna i nadal wynosi 3,40 zł.