Truskawki przemysłowe: rosną ceny w skupach

Autor: www.sadyogrody.pl 05 lipca 2022 08:52

Truskawki przemysłowe: rosną ceny w skupach Teraz wyższe ceny osiąga truskawka do tłoczenia./ fot. materiały własne

Wiele skupów zakończyło już zakup truskawek bez szypułki na mrożenie. Teraz wyższe ceny osiąga truskawka do tłoczenia.

Kończy się zakup truskawek do mrożenia

Mroźnie w kraju zaprzestają już zakupu truskawki bez szypułki. Tym samym znaczna część skupów w minioną sobotę po raz ostatni przyjmowała truskawkę na mrożenie. Te, które prowadzą jeszcze zakup, płacą 6-6,20 zł za kg truskawki bez szypułki.

Ceny za truskawkę na mrożenie spadły z wysokiego pułapu 6,80-7 zł już w ubiegłym tygodniu. Mroźnie tłumaczyły spadek cen zbyt słabą jakością owoców, a obecnie z tego też powodu kończą zakup tych owoców. Zobacz: Truskawki 2022: Ceny w skupach doszły do 7 zł. Utrzymają się?

Drożeje truskawka na tłoczenie

Coraz wyższe ceny w skupach osiąga truskawka z przeznaczeniem na tłoczenie. Jeszcze w minioną środę ceny truskawki w kisten wynosiły w skupach poniżej 3,70 zł/kg. Od ubiegłego czwartku/piątku ceny w skupach wzrosły, choć niektóre skupy podniosły cenę dopiero w sobotę. Obecnie truskawka na tłoczenie kosztuje od 3,80 do 4 zł za kg na skupie.

Zainteresowanie truskawką w kisten rośnie. Wielu plantatorów kończy już sezon zbioru truskawek. Znaczna część owoców nie ma już tak dobrej jakości jak w szczycie sezonu, aby sprzedać je na rynek deserowy. Według informacji ze skupów obecnie owoców na tłoczenie dostarczanych jest dwa razy więcej niż w środku sezonu, a przetwórnie, aby zaspokoić popyt na truskawkę podwyższyły cenę i będą kupować truskawki do póki pozwoli na to podaż.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI