Skup owoców w Bilczy ruszy już w tym sezonie

Autor: Echo Dnia 09 lutego 2022 14:41

Skup owoców w Bilczy ruszy już w tym sezonie Obecnie zakład w Bilczy będzie prowadził przede wszystkim skup owoców. / fot. shutterstock

- Prowadzę interes od 47 lat, nie wyrażam zgody, żeby ten budynek stał i było tu muzeum. Ten zakład tu będzie i to jest zamknięty temat - zapowiedział Andrzej Gajowniczek, prezes Zakładu Przetwórstwa Owoców Real S.A. z Siedlec, na wtorkowym spotkaniu z sadownikami w Bilczy w gminie Obrazów.

Prezes Zakładu Przetwórstwa Owoców Real Andrzej Gajowniczek z miejsca uprzedził sadowników, że nie będzie lekarstwem na wszystkie problemy.

Przetwórstwo owoców w dawnym Owocu Sandomierskim 

- Jesteśmy dużą firmą, która skupuje setki tysięcy owoców, a ten zakład kupiliśmy zaledwie dwa miesiące temu. Instalujemy się tutaj. Z czasem będziemy tu produkowali, jednak ten rok to dopiero rozruch. Będziemy skupowali jabłka przemysłowe i jabłka do przecieru. Trudno powiedzieć, ile w tym roku tych jabłek skupimy, ale będziemy skupować także morele, porzeczki, maliny, brzoskwinie do naszych pozostałych zakładów. Teraz w Bilczy możemy produkować w niewielkiej ilości soków do butelek. Natomiast jeśli chodzi o inne zakłady, to produkujemy w nich przeciery, musy i przerabiamy owoce na mrożonki. Na nasze linie produkcyjne dziś potrzeba średnio tysiąc ton dziennie wiśni, truskawek, porzeczek. Jeśli chodzi o jabłka to potrzebujemy dwa tysiące ton dziennie. Tu w Bilczy będziemy skupować bardzo duże ilości wiśni, które tu będziemy schładzali, a następnie przewozili do zakładów w Polsce - mówił. 

Obecnie zakład w Bilczy będzie prowadził przede wszystkim skup owoców. Możliwy jest także rozlew niezagęszczonych soków do butelek szklanych. Jest także zapowiedź uruchomienia przed końcem tego roku linii do produkcji owocowych przecierów. To linia przerabiająca 100 ton owoców na dobę.

Skup owoców w Bilczy ma ruszyć już w tym sezonie. Dlatego podczas spotkania dyrektor do spraw marketingu Małgorzata Długosz wyszła do sadowników z konkretną ofertą i propozycjami.

Więcej w serwisie Echo Dnia. 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI