×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Sadownicy nie odzyskają pieniędzy od T.B. Fruit? Komornicy są bezradni

Autor: www.lublin112.pl 04 stycznia 2022 12:52

Sadownicy nie odzyskają pieniędzy od T.B. Fruit? Komornicy są bezradni Milionowe długi T.B. Fruit. Komornicy są bezradni/ fot. T.B Fruit

Ponad 10 mln zł zalega sadownikom firma T.B Fruit. Komornicy nie mogą odzyskać pieniędzy bo konta spółki są puste - podaje serwis lublin112.pl

Sadownicy oraz przedsiębiorcy zostali oszukani na duże pieniądze. Zarówno producenci owoców, jak też firmy skupujące jabłka dla T.B. Fruit nie otrzymali należności za dostarczony towar.

Komornicy bezradni wobec długów T.B Fruit

Wiadomo już, że firma zalega z płatnościami dla kilkudziesięciu sadowników na łączną kwotę ponad 10 mln zł. Niektórzy chcąc odzyskać pieniądze zaangażowali do tego nawet komorników ale w 2020 roku wyszło na jaw, że zlokalizowane na Ukrainie spółki Tarasa B. są bardzo mocno zadłużone. Później T.B. Fruit przestał już płacić nawet zatrudnionym w przetwórniach pracownikom, a ostatecznie zakłady stanęły.

Komornicy niewiele mogą zrobić, gdyż konta spółki są puste. Co więcej, kolejne zaległości dotyczą podatków. Tylko do świętokrzyskiego Urzędu Skarbowego nie wpłynęło z tego tytułu ponad 7 mln zł. Postępowanie w sprawie zaległości za dostarczony do zakładów towar wszczęła już prokuratura.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI