×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Rynek cydru notuje pierwsze wzrosty od wielu miesięcy

Autor: www.portalspozywczy.pl 12 maja 2021 16:18

Rynek cydru notuje pierwsze wzrosty od wielu miesięcy W marcu 2021 roku rynek cydru zanotował pierwsze od wielu miesięcy wzrosty / fot. shutterstock

Rynek cydru w marcu 2021 roku zanotował pierwsze od wielu miesięcy wzrosty – mówi Robert Ogór, prezes Grupy Ambra, której udział w tym rynku wzrósł już do około 80 proc.

- Rynek cydru za ostatnie 12 miesięcy nadal notował spadki, na tym tle marzec był pierwszym od dawna miesiącem wzrostu kategorii – mówi Robert Ogór.

- Sprzedaż Cydru Lubelskiego rosła dzięki zwiększaniu udziału w kategorii, który osiągnął ok. 80 proc. Na rynkach zagranicznych naszej Grupy działamy w oparciu o marki lokalne. Cydr Lubelski natomiast eksportujemy do kilku krajów - dodaje prezes Ambry, która parę lat temu miała około 50-60 proc. udziału w rynku cydru.

Boom na cydr zaczął się w Polsce około siedem lat temu, gdy Grupa Ambra w połowie 2013 roku z przytupem weszła na rynek z Cydrem Lubelskim i mocno rozsławiła tę kategorię. Sprzedaż cydru od tamtego momentu gwałtownie rosła, a coraz więcej producentów win i piwa zaczęło dostrzegać w tej kategorii szanse na rozwój. Jednak dynamiczne wzrosty ustały, a w 2017 roku cydr zanotował 11-proc. spadek. Od tamtej pory rynek systematycznie dołuje.

Czytaj więcej na www.portalspozywczy.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI