Rosną ceny suchego przemysłu, duży popyt na Goldena

Autor: www.sadyogrody.pl 30 stycznia 2021 16:02

Rosną ceny suchego przemysłu, duży popyt na Goldena Rosną ceny suchego przemysłu; fot. shutterstock.com

Końcówka tego tygodnia objawia się rosnącymi cenami suchego przemysłu. Od przyszłego poniedziałku możemy spodziewać się kolejnych podwyżek. Szczególnie duży popyt wykazują odmiany jabłek - Golden, Boiken i Mutsu.

Od zeszłego tygodnia ceny za suchy przemysł odmiany Golden podrożał o około 0,10 gr. W tym tygodniu ceny zostały podwyższone o 5 groszy i kupujący płacą za kilogram tej odmiany od 0,70 gr do 0,72 gr. 

Za Goldena "na przecier" oferty cenowe przeważnie wynoszą 0,75 groszy, a tendencja jest rosnąca. Popyt na Goldena wymusza rynek zachodni, na którym prawdopodobnie ilości tej odmiany są już niewielkie, a tym samym ceny za surowiec pną się w górę.

Podwyżki wykazuje także rynek skupu suchego przemysłu odmian kolorowych. Za suchy przemysł firmy, w zależność od regionu, płacą za kilogram jabłek powyżej 0,50 gr. Przejawiają się oferty 0,52 gr za kilogram suchego przemysłu bez zgniłków. 

Popyt na owoce z przeznaczeniem na tzw. musy także rośnie. Ceny za mix odmian z wykluczeniem Glostera i Red Chiefa wynoszą przeważnie 0,55 groszy za kilogram. 

Z informacji przekazanych przez kupujących od przyszłego tygodnia można spodziewać się kolejnych podwyżek skupu jabłek. Na rynku otwarcie mówi się, że w tym tygodniu popyt na surowiec do produkcji soków NFC, musów i przecierów jest bardzo duży.

 

Ofert kupna i sprzedaży owoców znajdziesz na Giełdzie Rolnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI