Producent tradycyjnych konfitur uruchomił sprzedaż internetową

$data.author.description Autor: www.portalspozywczy.pl 10 lutego 2015 14:40

Producent tradycyjnych konfitur uruchomił sprzedaż internetową fot. materiały prasowe

Grupa Constans rozszerza dystrybucję konfitur Matecznik o sprzedaż internetową - pisze www.portalspozywczy.pl.

- Na razie jesteśmy w początkowej fazie działania e-sklepu, więc proces logistyczny opiera się o nasz własny magazyn i podpisane umowy z dwoma firmami logistycznymi. Jedna obsługuje naszych krajowych klientów, druga zagranicznych - mówi Bogumił Klimiuk, właściciel firmy. 

Firma realizuje zamówienia z całej Polski, a także z Niemiec, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.

- Zanim zainwestowaliśmy środki w e-commerce, zleciliśmy badania firmie zewnętrznej. Chodziło o poznanie preferencji przyszłych klientów pod względem kanałów sprzedaży. Z wyników badań jasno wynika, że ten sposób sprzedaży już na stałe zagości również w sprzedaży tak niszowych produktów jak spożywcze produkty premium - zaznacza Klimiuk.

Grupa Constans na razie nie planuje rozbudowy mocy produkcyjnych. 

- Nasze możliwości produkcyjne są bardzo ograniczone. Przede wszystkim z powodu ograniczonych możliwości skupu owoców z terenów Puszczy Białowieskiej, które spełniałyby nasze wymagania jakościowe. Poza tym, proces produkcji w naszej firmie jest bardzo czasochłonny, bo opiera się na pracy ludzkiej, nie jest zautomatyzowany - dodaje prezes.

Grupa Constans jest firmą skupującą i sprzedającą owoce runa leśnego. Funkcjonuje na rynku od 1990 r. Tereny, na których działa to obrzeża Puszczy Białowieskiej. Zbiory są eksportowane do wielu krajów, gdzie cieszą się ogromną popularnością.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI