- Na razie jesteśmy w początkowej fazie działania e-sklepu, więc proces logistyczny opiera się o nasz własny magazyn i podpisane umowy z dwoma firmami logistycznymi. Jedna obsługuje naszych krajowych klientów, druga zagranicznych - mówi Bogumił Klimiuk, właściciel firmy. 

Firma realizuje zamówienia z całej Polski, a także z Niemiec, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.

- Zanim zainwestowaliśmy środki w e-commerce, zleciliśmy badania firmie zewnętrznej. Chodziło o poznanie preferencji przyszłych klientów pod względem kanałów sprzedaży. Z wyników badań jasno wynika, że ten sposób sprzedaży już na stałe zagości również w sprzedaży tak niszowych produktów jak spożywcze produkty premium - zaznacza Klimiuk.

Grupa Constans na razie nie planuje rozbudowy mocy produkcyjnych. 

- Nasze możliwości produkcyjne są bardzo ograniczone. Przede wszystkim z powodu ograniczonych możliwości skupu owoców z terenów Puszczy Białowieskiej, które spełniałyby nasze wymagania jakościowe. Poza tym, proces produkcji w naszej firmie jest bardzo czasochłonny, bo opiera się na pracy ludzkiej, nie jest zautomatyzowany - dodaje prezes.

Grupa Constans jest firmą skupującą i sprzedającą owoce runa leśnego. Funkcjonuje na rynku od 1990 r. Tereny, na których działa to obrzeża Puszczy Białowieskiej. Zbiory są eksportowane do wielu krajów, gdzie cieszą się ogromną popularnością.