Producent sałatek Maga Foods wykreślony z listy sankcyjnej

Autor: PAP 11 sierpnia 2022 11:10

Producent sałatek Maga Foods wykreślony z listy sankcyjnej Piotr Pawiński, Prezes Zarządu Maga Foods

Z listy sankcyjnej firm prowadzonej przez MSWiA w związku z agresją Rosji na Ukrainę została wykreślona firma Maga Foods sp. z o.o., ponieważ zmienił się jej właściciel - została przejęta przez spółkę pracowniczą - poinformował wiceminister SWiA Maciej Wąsik.

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji napisał o tym w czwartek na Twitterze.

O sprawie producent sałatek Maga Foods z podwarszawskich Dawidów pisaliśmy w artykule: Producent surówek bankrutuje. Przez niesłusznie nałożone sankcje

Polska lista sankcyjna jest uzupełnieniem listy unijnej i odnosi się do oligarchów i podmiotów rosyjskich prowadzących realne interesy na terenie naszego kraju.

Maga Foods na liście sankcyjnej

 

Lista sankcyjna została opublikowana w kwietniu w Biuletynie Informacji Publicznej MSWiA. Jej utworzenie umożliwiła ustawa, która wprowadziła m.in. zakaz importu i tranzytu przez Polskę węgla i koksu pochodzącego z Rosji i z Białorusi, a także zamrożenie funduszy oraz zasobów gospodarczych osób i podmiotów wskazanych na specjalnej liście sankcyjnej.

Ustawa rozszerzyła możliwość stosowania mechanizmów, wynikających z unijnych przepisów sankcyjnych, związanych z mrożeniem majątków i wstrzymywaniem transakcji. Dodała także dwa rozwiązania krajowe, czyli możliwość wykluczenia z postępowań o udzielenie zamówienia publicznego lub wpisania do wykazu cudzoziemców, których pobyt w Polsce jest niepożądany.

Pierwotnie na liście znalazło się 50 osób i podmiotów gospodarczych, które zostały objęte sankcjami za bezpośrednie lub pośrednie wspieranie agresji Rosji na Ukrainę, czy też naruszeń praw człowieka w Rosji lub na Białorusi.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI