Problem z dojrzewaniem truskawek. Owoce trafią do przetwórstwa

Autor: freshplaza.com 02 czerwca 2022 16:18

Problem z dojrzewaniem truskawek. Owoce trafią do przetwórstwa Wysokie temperatury w maju stały się decydującym czynnikiem w kampanii truskawkowej Huelvy. / fot. shutterstock

Wysokie temperatury w maju wpłynęły na kondycję truskawek w Huelva. Przyspieszyły dojrzewanie truskawek, przez co tracą odpowiednią jakość.

Upały w Hiszpanii wpłynęły na kondycje truskawek 

 W rezultacie producenci nie będą mogli eksportować wszystkich swoich owoców i już są zmuszeni przeznaczać 25-30 proc. swojej produkcji na potrzeby przemysłu – stwierdził kierownik Freshuelvy, Rafael Dominguez.

O aktualnych cenach skupu truskawek w Polsce przeczytasz w tekście: Skup truskawek 2022: Jakie stawki?

Według Domingueza, ta ilość może wzrosnąć do 50 proc. w ciągu około dziesięciu dni. Producenci spodziewali się, że produkcja zakończy się stopniowo – jak to zwykle bywa – do połowy czerwca.

Podkreślił jednak, że zależy to również od rynków i tego, czego żądają, ponieważ pojawienie się innych produktów, takich jak brzoskwinia, nektarynka i wiśnia, które również zostały przyspieszone przez upały, sprawia, że ​​truskawka konkuruje z innymi owocami oraz z produktami z innych krajów.

O problemach ze zbiorem truskawek na czas we Francji przeczytasz w artykule: Truskawki gniją na polach. Producenci nie nadążają ich zbierać

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI